Diş Çarpıklığı Tedavisi

Diş çarpıklığı tedavisi için çeşitli tedavi seçenekleri vardır. Herhangi bir diş veya dişanomalileri düzeltmek için, bir neden vardır ve bunu ele almalıdır.Ağız diş çarpıklıklarının nedenleri çene veya damak kemik yapıları ise cerrahi düzeltme gerekebilir. Aşırı diş çıkarılması aynı zamanda diş oluşumunda usulsüzlük için bir neden olabilen aşırı kalabalığı önlemek için yapılabilir. Ancak, daha az invazif bir yöntem sadece diş veya doğada diş anormallik ile ilişkili olup olmadığını çarpıklıkları düzeltmek için yapılabilir.

Ortodonti konumu ve yapılandırma diş usulsüzlüklerinin düzeltilmesi için diş hekimliğinde uzmanlı alanındadır. Ortodontik tedavi dişlerin ısırık veya uyum sorunlarını ele alır.Diğer taraftan cerrahi müdahalelerden, ortodontik tedavi dişlerin pozisyonları düzeltmek için aletleri ve tellerin kullanımı içerir. Başlık, diş telleri, archwire, INVISALIGN, palatalgenişletici, yer tutucu ve hizmetli gibi diş işler için cihazın farklı türleri vardır.Cihaz seramik ya da alt ve üst dişler arasında doğru bir ilişki için tahvil uygulayarak basıncı gibi davranan plastik, metal yapılabilir. Ortodontik cihaz, aynı zamanda sabit ve hareketliolabilir.

Cihaz arasında en sık diş telleri vardır. Ayraç uygulamada, teller ağız kemer üzerine yerleştirilir.Tel archwire olarak adlandırılır. Ayraçlar dişleri için basıncı üzerinde basınç sağlamak hizalama oluşturmak için archwire monte edilecektir. Periyodik sıkma, dişleri kadar basınç ayarlamaları mükemmel donatılmış, diş hekimi tarafından yapılacaktır. Ortodontik başlıklar da diş teli ve baş özellikle daha fazla sever malokluzyonların için daha fazla destek sağlamak için eklenebilir. Tutucular düzeltilmiş konumunu korumak ve nüks veya kaymalar tekrarlanmasını önlemek için kullanılırlar.Seramik ya da metal ayraçlar bir alternatif olarak, estetik veya kozmetik amaç için daha şeffaf bir cihaz kullanarak olabilir. Böyle transparan dişleri aligners INVISALIGN olarak adlandırılır. Ortodontik genişleticiler (palatal ya da üst çene genişletici), aynı zamanda, üst çene genişler ve birbirine uygun dişleri için daha fazla yer sağlamak için uygulanabilir. Ortodontik aralayıcılar de bu amaç için kullanılabilir.Deformite süt dişleri ya da geçici dişlerin etkiliyorsa kalıcı dişler geçici bir yerine kadar, belki bu deformite yana yapılan hiçbir tedavi kendini düzeltebilir. Ayrıca, tedavi seçenekleri hiza şiddetine bağlı olarak değişebilir. Tedavi süresi de değişkendir ve ırkların gereklidir özellikle altı ay ile altı yıl arasında sürebilir.

Modern teknoloji ile eksik diş tedavisi artık çok daha kolay. Diş implantları gibi yeni ve heyecan verici restoratif diş hekimliği çözümleri ile birlikte protez ve diş köprüleri gibi doğru tedaviler uygulanır. Seçtiğiniz tedavi sizin yaşam tarzınıza ve bütçenize veya durumunuza bağlıdır. Diş restorasyon yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Auburn kozmetik diş hekimliği uzmanları ile konuşun.

Çarpık, ayrık dişler düzeltme işlemi için iki temel yol vardır. Çoğu insan bu sorunu çözmek için tek yol olarak diş teli kullanma yöntemine başvururlar ve bu doğru tercihtir fakat bunun avantajlarıda vardır — dezavantajlarıda. Sizin yamuk dişlerinizi düzeltmeniz için diş teli kullanmanın avantajları: Hiç yapay diş taktırılmamı veya kullanılmamışssa ; Genellikle sağlıklı sonuç verir. Diş tellerinize gerekli bakım yapıldığında sorun çıkmaz. Çarpık dişleri düzeltme dezavantajları şunlardır:  Bu tedaviyi tamamlamak iki veya üç yılınızı alabilir ve bu uzun bir süreçtir. Diş teli ilk zamanlarda takıldığında rahatsız eder ve buna alışmanız gerekecektir. Dişlerinize olumsuz bir yönde ilerlerse bir kez daha yapılma şansı vardır buda ayrı bir sıkıntıdır. Bu dezavantajların bazıları genellikle  görünmez. Bu diş telleri  pahalı olmakla birlikte, daha hızlı  (tedaviler genellikle bir yıl veya daha kısa sürede tamamlanır) ve çok daha rahattır.  Çarpık dişlerinizi düzeltmenin  başka bir yolu da  porselen kaplamalardır.Porselen kaplamalar ile, ön dişlerin cepheleri biraz  düzeltilir  edilir ve ince porselen laminat düz olma görünümünü oluştururken, onların üzerine yerleştirilir.

Lazer diş tedavisi birçok dental işlemler gerçekleştirmek için kesin ve etkili bir yol olabilir. Dental işlemler geliştirmek için lazer diş hekimliği için potansiyel çevre dokulara zarar vermeden odak çok spesifik bir alanı tedavi için izin doku (dişeti veya diş yapısı olsun) güç çıkışı ve maruz kalma süresi kontrol hekimi yeteneğine yatmaktadır. Eğer endişeli bir diş hastası iseniz biraz kendinizi düşünün ve aşırı güvenlik ve konfor arıyorsanız, onların uygulamalarını ve tedavilerinin içine lazer diş hekimliği teknikleri dahil olan diş hekimi arıyorsanız düşünebilirsiniz. Zaman içinde artması beklenen sayı ile, genel diş hekimlerinin yüzde 6 yumuşak doku uygulamaları için bir lazer sahip olduğu tahmin edilmektedir. Diş lazeri için uygulamalar genişletmek gibi, diş hekimlerinin daha fazla sayıda ağrı ve iyileşme süresi en aza indirebilir hassas tedavi olan hastalarda sağlamak için teknolojiyi kullanacağız.

Dişleri düzeltme günümüzde çeşitli tedavi yöntemleriyle çözülebilir.Kötü diş olması bir sağlık sorunu değil sadece aynı zamanda duygusal strese neden olabilir. Günümüz toplumunda mükemmel bir beyaz gülümseme ile sadece insanlara çekici ve başarılı olarak kabul edilmektedir. Bugün kozmetik dental prosedürler çoğu nispeten ucuz. Mükemmel bir gülümseme hala küçük bir servete mal olsa da, size çok ağrı ve daha az maliyet olmadan, hızla kötü bir dişi düzeltmek  kolaylaşmıştır. dişlere bağlı  olarak birkaç seçeneğiniz vardır.En popüler tedavi tekrar lekeli dişler beyaz kılan beyazlatma tedavisidir. Bugün ağartma işlemi çok iyi çalışıyor ve güvenlidir. Dişlerinizin beyaz olması için birkaç gün sabırlı olmanız gereklidir. Sonuçtan memnun olmayanlar için  sıkıntılıdır ve  onların daha yüksek fiyat ödemesi ve iyi sonuç alması için kozmetik ve daha iyi bir  diş hekimi gereklidir. Yamuk dişler en yaygın problemdir. Seçenekleriniz dişlerinizin durumuna bağlıdır. Biraz çarpık dişler porselen kaplamalar veya kompozit kaplamalar ile anında tespit edilebilir. Ultra ince kaplamalar doğrudan dişin yüzeyine bağlıdır. Daha güçlü bir çarpık diş biraz önce şekillenmesi  gerekecektir. Kaplamalar  tüm dişe uygulanabilir. Aralıklı dişlerin da anında kaplama ile tespit edilebilir. Gerçekten çarpık dişler  ayraçlar ile uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Güçlü bir genel çözüm gerektiğinde diş teli  kullanılır ise aligners zamanla biraz çarpık dişleri düzeltebilirsiniz. Diş çürük ve onarılamaz ise , o zaman dişinizi kaybedersiniz ve bir implant ile değiştirmeniz gerekecektir. Sadece bir tedavi içinde yeni bir diş verir bu bir implant teknolojisidir. Implantlar önceden daha çok can acıtarak yapılıyordu.Fakat  bugün çok daha hızlı ve daha az travmatik anlar yaşanır.BT implant için mükemmel bir nokta tanıttı , diş hekimi minimal işgali ile delmek için protez yapılan özel aletler kullanır .