Diş Teli Nasıl Takılır ?

Dişin insan hayatındaki önemi tartışılamayacağını herkes bilir. Bu yüzden bilim insanları her geçen gün bizler ve dişlerimiz için en iyisini bulmaya ve üretmeye çalışıyor ve her geçen gün ürettikleri şeylerle hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Bunlardan biri de diş teli.  Diş teli birçok çocuk için popüler bir tercih olmaya devam ediyor. Diş telleri nasıl takılır? Diş teli istediğiniz konuma taşımak için dişler üzerinde hafif basınç uygulayın. Diş teli avantajları kendi kişisel deneyiminiz için en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Diş teli çok güçlü kabul edilir. Diş teli plazması hafif ve çok güçlü bir yapıştırıcı kullanarak mühürlenir. Bu bağ da olabilir ancak bir diş teli, gevşemeyi çok nadir yapar. Diş teli için diş teli kendi görünümü dişler üzerinde minimize edilir, böylece bir diş rengi gelir. Günümüz diş teli ince ve her zamankinden daha küçüktür. Şeffaf braketlerin yanı sıra leke tutmaz, bu nedenle zamanla renginde solma olmayacaktır. Birçok hasta gibi bizde diş telinin metal olanlara göre daha rahat bir seçenek olduğuna inanıyoruz. Bunların metal muadillerine göre biraz daha büyük olmasına rağmen, diş teli ile diş etleri ve dudaklar daha az tahriş oluyorlar.

Diş teli giydiklerinize göre eğlenceyle biraz birleştirmek isteyen çocuklara cazip renkli olması seçeneği de var. Diş teli renkli bir bağları olmadığından hastanın ağzından renkli bir ışık veriyor olabilir. Hastalar pembe ve türkuaz gibi farklı tonlar arasından seçim yapabiliyorlar. Bağları her ortodontistte değiştirebileceğinizden, çocuklar kendi ruh hallerine göre renkleri değiştirebilirler.
Metal diş teli daha masraflı olmasına rağmen şeffaf diş teli, genellikle INVISALIGN gibi diğer bazı diş teli seçenekleri ile karşılaştırıldığında daha düşük maliyetli vardır. Standart diş teli ülke çapında ortalama 5000 $ civarındalar. Ve ortodontistler taksit ödemeleri sağlayacaklardır, daha birçok diş sigortası planları diş teli toplam maliyetinin yüzde 50 civarında kapsar. Tom Cruise gibi ünlü isimler bile bu gibi diş sağlığı sorunlarını küçük operasyonlarla düzelttirdi. Herkes inci beyazı gülüşe sahip olabilir. Birçok insanda bu yüzden sizlerin hizmetinizdedir. Dişlerimize ve diş sağlığımıza önem verelim.